Sedací nábytek Thonet zapadne nejen do obývacího pokoje domácnosti, ale i do salónku stylové restaurace. Pohodlná prostorná křesla, elegantní židle, moderní houpací křesla nebo lehátka ocení především znalci nábytkového designu a milovníci zajímavých tvarů a barev.

V nabídce sedacího nábytku do domácnosti i do restaurací najdete originální ohýbané dřevěné židle, ale i sedací nábytek s kovovými konstrukcemi doplněný o barevné textilní čalounění a pohodlné polstrování. Vybírat můžete z klasicky barevných židlí a křesel v antracitovém, hnědém i šedém provedení, ale i z výrazně barevného nábytku třeba v sytě červených odstínech.

Výhodou židlí a křesel Thonet je jejich vysoká variabilita a možnost kombinování jednotlivých prvků. Pořiďte si sedací nábytek Thonet!

1 2 3 4 5 6 7

THONET

Bydlení
S 411 LV

Další informace

Ceník
Dotaz
Popis:

design - Thonet 1932

Relaxační křeslo s područkami, kostra chrom - pérová, čalouněný sedák a opěrák, dřevěné područky mořené.
Čalounění - hovězí useň černo-bílá nebo hnědo-bílá.

Pohodlí, elegance a životnost. Tyto charakteristiky modelu S 411 tvoří ideální produkt pro domácnosti tak pro haly. Design křesla je jednoduchý a nadčasový a o pohodlí křesla není pochyb. Komfort sezení je díky kombinaci pérovky a mohutného polštáře včetně čalounění. Model S 411 je k dispozici ve dvou různých výškách s odpovídajícím podstavcem. Tento program je doplněn o křeslo pro dva a podnožku se stejnou formou konstrukce. Během 30. let byla společnost Thonet nejdůležitějším výrobcem kovového nábytku na světě. Použití ohýbaných kovových částí umožňovala nový typ konstrukce pro sedací nábytek – pérovka bez zadních noh. Tento rozvoj byl rozhodující pro historii moderního nábytku, byl zahájen experimenty holandského architekta Marta Stama. Jeho model, který byl vytvořen z trubek, zformoval základ pro rozvoj židle na pérovce, pravděpodobně jednu z nejdůležitějších nábytkových inovací 20. století. Série křesel a židlí navržených architektem vyplynula z tohoto nápadu, všechny jsou blízce spojeny s Bauhausem. Firma Thonet vyrábí tento design od roku 1930.

V x Š x H: 79 x 64 x 79

Další varianta:

S 412 LV - vysoký opěrák (celková výška 89 cm)

Doplněk: S 411 LVH - podnožka, výška 38 cm